Kaip išugdyti vienas iš svarbiausių XXI a. kompetencijų?

• Paskelbta: 2021-10-26
Kaip išugdyti vienas iš svarbiausių XXI a. kompetencijų? Kritinis mąstymas, finansinis raštingumas, savarankiškumas.
Visa tai telpa verslumo sąvokoje. Na, o verslumo ugdymas prasideda mokykloje ir klasėje, kur kiekvienas moksleivis gali įkurti savo bendrovę: identifikuoti problemą, kurti produktą, įgyvendinti marketingo planą ir galiausiai tą produktą parduoti. „AcceleratorX“ programos metu moksleiviai praeina visą verslo kūrimo ciklą, įgaudami praktinių verslumo įgūdžių bei drąsos įgyvendinti savo verslo idėjas.
Mūsų mokykla dalyvauja šioje programoje ir renka pirmuosius taškus.
Pirmoje verslumo ir inovacijų stovykloje dalyvavo 42 mokiniai, sudarydami 8 komandas. Mokiniai gvildeno aplinkosaugos, tvarumo ir kibernetinio saugumo problemas. 4 komandos dalyvavo pristatymo/pitch sesijoje ir apsigynė savo idėjas. Daug komplimentų sulaukė No License komanda sudaryta iš 11 klasės mokinių Evelinos, Dovydo ir Luko bei pristačiusi tvarų arbatos vartojimą, atsisakant vienkartinių arbatos maišelių. Puikų šou surengė MMo group komanda, pasirinkusi kibernetinio saugumo temą ir kūrusi slaptažodžių generatorių. Pasirodymas buvo vienareikšmiškai įstabiausias. Komandą pitch sesijoje atstovavo 10 klasės mokiniai Mykolas ir Jonas. Mokiniai taip pat siūlė sukurti jaunimo hub'ą, erdvę, kurioje vietą rastų ir ateities profesijos. Tokios kaip vaibo architetektas. Šią idėją šauniai pristatė Titas, Agatas, Akvilė ir Vakaris. Na, o komanda Yarbird sudaryta iš 11 klasės mokinių Luko, Skaistės ir Saulės, pateko tarp trijų geriausių komandų iš 150 mokyklų. Jie pasiūlė walk trough coffee idėją mokiniams pertraukų metu. Argumentai ir vizija labai patiko renginio organizatoriams ir mentoriams. Daugelis mokinių, dalyvavusių projekte, jau turi puikiai užaugintas XXI a. kompetencijas. Belieka jas tobulinti, o labiausiai pasitikėti savimi ir ugdyti savarankiškumą.
Mūsų tikslas – sukurti pagal realų verslo modelį funkcionuojančias bendroves.
Sėkmės jauniesiems antrepreneriams ir tikimės, kad akcijų pirkime sublizgės tėvai, mokytojai, draugai ir artimieji.
Ekonomikos mokytojas Nerijus Plančiūnas.