Saugesnio interneto dienos minėjimas

• Paskelbta: 2024-02-20

Saugesnio interneto dienos minėjimas

Vasario 6 diena – tarptautinė Saugesnio interneto minėjimo diena. Šios dienos minėjimas vyko ir mūsų gimnazijoje. 5-okai grupėse atliko komandines užduotis: galvojo grupės pavadinimą ir paaiškino, kuo jų grupės pavadinimas siejasi su Saugesniu interneto tema; prisiminė saugesnio elgesio internete taisykles; pildė Petriuko duomenų anketą, taip atskirdami, kokie duomenys yra privatūs, o kuriais galima dalintis; išbandė „Pabėgimo kambarys“ užduotis. 6-okai kūrė dialogų scenarijus su vaizduojamais veikėjais naudodami Scratch programą, o 7-okai naudojo skaičiuoklę Excel, kad iš tašų koordinačių sukurtų interneto programų logotipus ir surastų informaciją apie privatumo nustatymus. Vienoje iš 7-tų klasių pamokoje apsilankė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Šarūnas Čėsna su administracijos atstovais. 9-okai gilinosi į programinės įrangos licencijavimą, autorių teises ir atliko kryžiažodį „Nepiratauk!“. Vyresnių klasių, tokių kaip 10-os, mokiniai grupėse kūrė programėlę „Saugesnio interneto gidas“ („SIG“) C++ kalba, kuri padėtų žmonėms gauti atsakymus į saugaus interneto klausimus. 11-okai skaitė savo parengtus pranešimus apie Saugesnį internetą. 12-okai diskutavo apie pavojus internete, kaip „Pishing“, rašė programas, kurios analizavo kompiuterinių virusų statistą. Dailės studiją lankantys 12-okai su dailės mokytoja Lina Gutauskienė vasario 6 d. nuo 13 val. dalyvavo respublikinėje atviroje nuotolinėje pamokoje „Ar DI pakeis žmogų?“ ir atliko organizatorių paskirtas pamokos užduotis apie dirbtinį intelektą mene.

Tai buvo laikas, kaip atlikdami veiklas prisiminėme saugesnio interneto taisykles, kurios aktualios ne tik Saugesnio interneto savaitės dienomis, bet ir visą laiką esant elektroninėje erdvėje.

Informatikos mokytoja Ingrida Kupčiūnienė