Vyko jaunųjų inžinierių čempionatas

• Paskelbta: 2024-05-30
  • Kategorija: Didžiuojamės

Balandžio ir gegužės mėnesiais visoje Lietuvoje jau antrą kartą vyko jaunųjų inžinierių čempionatas, o jame dalyvaujantys moksleiviai turėjo sukonstruoti kuo unikalesnę, kūrybiškesnę ir įdomesnę Goldbergo mašiną. Šiame čempionate tarp 42 komandų iš 13 Lietuvos miestų ir miestelių dalyvavo ir mūsų gimnazijos 7 a klasės Pauliaus ir Šarūno Mikalauskų komanda „Pelėdiniai ančiasnapiai“. Moksleivių (5-8 kl.) kategorijoje IV-tą vietą laimėjo mūsų gimnazijos komanda. „Didžiausias iššūkis buvo padaryti mašinos veikimo mechanizmą, kuris pakiltų iki 2m aukščio. Tai mes išsprendėme suprojektavę ir 3D spausdintuvu atspausdinę lifto takelį. Prie jo prijungėme arduinu valdomą motorą, kuris pakelia mašinos mechanizmą į 2m aukštį. Taip pat integravome 90cm tiltą. Panaudojame ir pneumatika arbaleto mechanizmą, kuris jungia reklamą. Kadangi švieslentei užsidegti reikia 10s, mes taip nejuokę pauzę užpildėme arduinu užprogramuotu tazeriu, kad ta pauzė taptų dar nejuokesnė. Reklamai panaudojome švieslente, drėkintuvą, šviesos girliandą ir burbulų mašiną, kurią taip pat patys sukonstravome. Visa tai paleidžia vėlgi Arduinas”, - taip komanda pristatė savo mašiną STEAM TEAM finale.

Komandą čempionatui paruošė informatikos mokytoja Ingrida Kupčiūnienė.