Mokymai apie dirbtinį intelektą gimnazijos mokytojams

  • Paskelbė : Jurgita Navickienė
  • Paskelbta: 2024-10-30
  • Kategorija: Pranešimai

Mokymai apie dirbtinį intelektą gimnazijos mokytojams: naudinga ir įkvepianti patirtis

Spalio 29 dieną Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojai turėjo galimybę dalyvauti mokymuose apie dirbtinio intelekto (DI) galimybes ir praktinį jo panaudojimą švietime. Mokymai, kuriuos vedė gimnazijos informatikos mokytoja Ingrida Kupčiūnienė, buvo orientuoti į ChatGPT – DI pagrindu veikiančią kalbos modelio programą, kuri gali tapti pagalbininku kasdieniuose mokytojų darbuose. Dauguma gimnazijos mokytojų tikėjosi daugiau sužinoti apie dirbtinį intelektą ir jo praktinį taikymą ir jų lūkesčiai buvo patenkinti su kaupu. Mokymų dalyviai pabrėžė, kad naujai įgytos žinios leis lengviau ir efektyviau planuoti pamokas bei kurti mokomąją medžiagą. „Tikiuosi įgytas žinias galėsiu taikyti praktikoje, ir tai padės mano darbe“, – dalinosi viena iš mokytojų.

Didelis dėmesys mokymuose buvo skirtas praktinėms užduotims, kurios sulaukė ypač gerų atsiliepimų. Viena populiariausių veiklų buvo pamokos plano kūrimas su ChatGPT pagal nustatytus kriterijus. Mokytojams taip pat patiko galimybė išbandyti skaidrių kūrimą su dirbtinio intelekto pagalba – tai buvo greitas ir efektyvus būdas paruošti vizualiai patrauklią mokymo medžiagą. „Labiausiai patiko, kad galima greitai sukurti trumpus patikrinimo testus“, – teigė mokymų dalyvė, įvertinus dirbtinio intelekto suteikiamą produktyvumą.

Mokymų metu vyravo smagi atmosfera ir bendradarbiavimo dvasia. Lektorė sugebėjo lengvai ir šmaikščiai perteikti DI temas, skatindama mokytojus bendrauti ir mokytis kartu. „Lektorė aiškiai išdėstė pagrindinius dalykus ir padėjo įsisavinti pamirštas žinias“, – teigė viena iš mokytojų. Dėl to ne vienas dalyvis išreiškė norą toliau gilintis į DI galimybes bei taikyti ChatGPT įrankius pamokose, rengiant rekomendacijas mokiniams ir jų tėvams.

Po mokymų gimnazijos mokytojai buvo dėkingi už suteiktas žinias bei patirtį, kurią galės pritaikyti praktikoje. Pasibaigus užsiėmimams, jie džiaugėsi įgūdžiais, kurie leis tobulėti profesinėje srityje bei praturtinti pamokas šiuolaikiniais metodais. Viena iš dalyvių netgi pažymėjo: „Ačiū, lauksiu kitų mokymų!“.

Šie mokymai parodė, kad dirbtinis intelektas gali tapti vertingu švietimo įrankiu, padedančiu mokytojams taupyti laiką ir gerinti ugdymo kokybę. Po rudens atostogų mokytojai grįš į klases su naujais įgūdžiais, įkvėpti ir pasiruošę į savo pamokas įtraukti DI galimybes, kad mokymosi procesas būtų įdomesnis ir efektyvesnis.

Mokymai vyko informatikos kabinete, kuris atnaujintas pagal „Tūkstantmečio mokyklų“ programą.  #TŪMKaišiadorys.

 

Informacija ir nuotraukos mokytojos Ingridos  Kupčiūnienės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas