Fizinio aktyvumo didinimas per šokį Rumšiškių apylinkėse

2024 m. liepą Rumšiškių kultūros centre pradėtas įgyvendinti regioninis fizinio aktyvumo projektas „Fizinio aktyvumo didinimas per šokį Rumšiškių apylinkėse“ (NSA-FA-RFA-2024-0072). Šis projektas, skirtas skatinti vietos gyventojų fizinį aktyvumą per šokį, ypač moterų ir mergaičių tarpe, bus įgyvendinamas š.m. liepos – gruodžio mėnesiais. Šešių mėnesių trukmės iniciatyva siekiama burti vietos bendruomenę ir ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

Rumšiškių kultūros centras šį projektą įgyvendina kartu su partneriais – Dovainonių bendruomene ir Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija, kurie prisidės prie vietos bendruomenės informavimo veiklų.

Projekto veiklose – skirtingų tipų šokio treniruotės

Projekto tikslas – skatinti gyventojų fizinį aktyvumą Rumšiškių miestelyje ir apylinkėse, ypač tarp moterų ir mergaičių, sudarant sąlygas užsiimti sportinių, gatvės ir šiuolaikinio šokio treniruotėmis savo gyvenamoje vietoje bei formuoti gyventojų fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos įpročius.

Pirmame projekto įgyvendinimo etape, 2024 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais, bus įsigytas planuojamoms veikloms reikalingas inventorius: gimnastikos čiužiniai, apšilimo atramos, garso kolonėlės.

Projektu remiamos fizinio aktyvumo veiklos startuos nuo 2024 m. rugsėjo: Rumšiškių kultūros centre vyks sportinių šokių treniruotės, Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salėje – gatvės šokių treniruotės, o Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių salėje – šiuolaikinio šokio treniruotės. Treniruotės bus nemokamos, vyks 4 mėnesius, 2 kartus per savaitę po 2 valandas, jas ves patyrę treneriai profesionalai.

Be šokių treniruočių, projekto metu bus organizuojamos sveikos gyvensenos skatinimo paskaitos: Rumšiškių kultūros centre vyks paskaita „Sveika laikysena, praktiniai laikysenos patarimai ir pratimai“, Dovainonių padalinyje – „Sveika mityba: fizinis krūvis ir mityba“, o Pravieniškėse – „Šokis: jo pritaikymas gyvenimo praktikoje“. Be to, planuojamas vienos dienos žygis Dovainonys-Rumšiškės-Pravieniškės, kartu su praktinio išgyvenimo gamtoje treniruotėmis, kurio metu dalyviai turės galimybę ne tik aktyviai praleisti laiką, bet ir išmokti naudingų įgūdžių.

Orientuota į moteris, tačiau laukiami ir vyrai

Sprendžiant fizinių veiklų, patrauklių moterims, trūkumą Rumšiškėse ir apylinkėse, projekto metu vyks nemokamos vidutinio fizinio intensyvumo sportinių, gatvės ir šiuolaikinio šokio treniruotės dalyvių gyvenamoje aplinkoje, kuriose tikimasi, kad daugumą ar bent pusę dalyvių sudarys moterys/mergaitės. Nors planuojamos veiklos orientuotos į moteris ir mergaites, treniruotėse taip pat labai laukiami ir berniukai bei vyrai, be kurių pilnavertiškos šokio veiklos taip pat neįmanomos. Tikimasi, kad kiekvienoje grupėje bus bent po 20 dalyvių.

Dalyvavimas šokių treniruotėse turės teigiamą poveikį jų dalyviams: pakils treniruočių dalyvių fizinis aktyvumas, pagerės bendra fizinė būklė, ištvermė, dalyviams bus formuojami reguliaraus fizinio aktyvumo įpročiai, parodyta fizinio aktyvumo nauda savijautai, kūno ir emocinei sveikatai.

Bendra projekto vertė - 7 921,95 eurų. Projektas bendrai finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. 90 procentų projekto dotacijos sudaro Sporto rėmimo fondo lėšos, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra, likę 10 procentų – Rumšiškių kultūros centro indėlis.

Registracija į treniruotes – rugpjūčio mėnesį

Rumšiškių kultūros centras kviečia visus norinčius dalyvauti šiame projekte. Būsimose treniruotėse nėra amžiaus ribojimų, kviečiami visų amžiaus grupių gyventojai, nuo mažamečių vaikų, iki senjorų, tiek moterys, tiek vyrai.

Šis projektas – tai puiki galimybė vietos gyventojams prisidėti prie sveikos ir aktyvios bendruomenės kūrimo. Registracija į nemokamas treniruotes prasidės rugpjūčio mėnesį, treniruočių pradžia – rugsėjį.

Sekite būsimas naujienas Rumšiškių kultūros centro interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose - užsiregistruokite į treniruotes, dalyvaukite kitose projekto veiklose ir nuo rudens pradėkite formuoti sveikos gyvensenos bei fizinio aktyvumo įpročius.