Europos komisijos finansuojamo programos „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerystės projektas „Integrating useful mobile apps in school process“.

 

APIE PROJEKTĄ:

Projekto trukmė 2018–2019 metai.
Gimnazijoje startuoja inovatyvus Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projektas.

KOKS PROJEKTAS?  2 metus truksiantis Erasmus + mokyklų mainų partnerysčių (KA229)  projektas  „Naudingų mobiliųjų aplikacijų integravimas į mokymosi procesą“.

Mokyklų mainų partnerystėmis vykdomas mokyklų tarptautinis bendradarbiavimas, mokymo ir mokymosi veiklos mokiniams ir mokyklos darbuotojams, suteikiamos sąlygos mokytojų dalijimuisi informacija ir patirtimi, profesiniam tobulėjimui, mokinių bendravimui ir bendradarbiavimui su bendraamžiais iš kitų užsienio šalių.

KOKS PROJEKTO TIKSLAS? Pagrindinis tikslas – suteikti mokiniams ir mokytojams būtinus įrankius ir pagrindus dirbti kartu, dalintis idėjomis ir gerąja patirtimi, taip pat mokytis bei kurti mobiliąsias aplikacijas mokymosi tikslams.

KAS DALYVAUJA? Kartu su projekto partneriais iš Lenkijos, Makedonijos ir Turkijos, mūsų mokyklos 7-12 klasių mokiniai dalyvaus kurdami mobilias aplikacijas, kurios padės mokiniams pasiekti dar geresnių mokymosi rezultatų. Per 2 metus planuojama įvykdyti  mažiausiai 24 mokinių ir mokytojų mobilumus. Pirmasis susitikimas įvyks gruodžio mėn. Turkijoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorė – anglų kalbos mokytoja Rūta Glodenienė.

Pirmasis projekto dalyvių susitikimas Stambule, Turkijoje

Gruodžio 9-15  dienomis Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos projektinės grupės atstovai (gimnazijos direktorius Artūras Čepulis, anglų kalbos mokytoja Rūta Glodenienė, informacinių technologijų mokytoja Aurelija Velionienė) dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių parengiamajame susitikime Stambule, Turkijoje.

Pirmą dieną susipažinome su  priimančiosios mokyklos Fikri Bilim Koleji mokiniais, atsakėme į jų klausimus, dalyvavome pamokose. Susitikime visi partneriai taip pat pristatė savo šalių švietimo sistemas ir mokyklas.

Kitas dienas projekto dalyviai dirbo darbo grupėse. IKT mokytojus mobiliųjų programų kūrimo klausimais konsultavo Stambulo Universiteto profesorius. Anglų kalbos mokytojų darbo grupė tarėsi, kokius įgūdžius turėtų ugdyti programėlė, kokios temos sudomintų mokinius. Vėliau grupės dirbo kartu ir planavo, kaip integruoti dviejų dalykų poreikius ir galimybes bendroje programėlėje, pritaikytoje mobiliesiems prietaisams.  Šalių koordinatoriai taip pat aptarė ir planavo būsimas veiklas, projekto sklaidos galimybes, galimas grėsmes. Paskutinė diena buvo skirta geriau pažinti Stambulą ir šalies kultūrą. Aplankėme įžymiąją Mėlynąją mečetę, Stambulo senamiestį, Gulhane Parką, ragavome tradicinių turkiškų patiekalų.

Antrasis projekto dalyvių susitikimas Turkijoje

Įgyvendinant ERASMUS+ projekto Nr. 2018-1-LT01-KA229-047029_1 Integrating Useful Mobile Apps in School Process (Naudingų mobiliųjų programėlių integravimas į mokymosi procesą) veiklas, 2019 m. kovo 3-9 dienomis įvyko antrasis projekto dalyvių susitikimas Turkijoje, Stambule.

Rumšiškių gimnaziją susitikime atstovavo trys mokytojai ir 6 mokiniai.

Pirmą dieną mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti Fikri Bilim Koleji mokyklą bei sudalyvauti  mokyklos pristatyme. Vėliau mokiniai kartu pietavo ir dar geriau susibičiuliavo žaisdami krepšinį.

Kitas dienas projekto dalyviai dirbo grupėse kartu su informacinių technologijų mokytojais iš partnerių šalių. IKT mokytoja iš Turkijos Nihal Turan mokiniams suteikė darbo su Android Sudio Basic programa pagrindus. Mūsų gimnazijos mokytoja Aurelija Velionienė kartu su mokiniais pradėjo kurti mobiliąją programėlę skirtą mokinių anglų kalbos teksto suvokimo įgūdžiams tobulinti. Rumšiškių gimnazijos 11 klasės mokinės Goda Vadeikytė ir Gabija Zelionkaitė vadovavo dizaino darbo grupei, kuri eskizavo ir piešė paveikslėlius, kurie bus naudojami mobiliojoje programėlėje. Anglų kalbos mokytojai pristatė ir aptarė teksto suvokimo tekstus ir užduotis, kurias parengė mokiniai.

Paskutinė diena buvo skirta geriau pažinti Stambulą ir šalies kultūrą. Matematikos mokytoja Dovilė Sadauskienė džiaugėsi galimybe sudalyvauti tarptautiniame projekte ir labai taikliai pastebėjo, kad „niekur pasaulyje nerasi pastatyta šitiek didingų gražių mečečių kiek Stambule. Jos čia senos senos, grakščiais aukštais apvaliais minaretais, dideliais kiemais ir jaukiomis kapinaitėmis, nuostabiais interjerais pilnais kaligrafinių užrašų. Topkapi rūmai, Šv. Sofijos soboras, Mėlynoji mečetė, sultonų rūmai ir žydintys mandarinai.“

Gimnazijos mokiniai nekantriai laukia kito partnerių susitikimo gegužės mėn. Gdanske, Lenkijoje.

Rumšiškių gimnazijos abiturientas Matas Stonys pastebi įvairiapusę dalyvavimo Erasmus+ projekte naudą ir teigia,  kad „kelionė į Turkiją buvo labai įdomi, turininga. Turėjau išskirtinę galimybę susipažinti su vietinių žmonių gyvenimu, kultūra, architektūra, pamatyti jų švietimo sistemos ypatumus. Teko pabendrauti su bendraamžiais ir mokytojais iš kitų valstybių: Makedonijos, Lenkijos, Turkijos, iš kurių taip pat sužinojau nemažai naujo. Kadangi projektas orientuotas į mobiliasias aplikacijas, įgavau daug naujų žinių apie išmaniųjų programėlių kūrimą. Žinios įgytos šioje kelionėje praplėtė mano akiratį ir tikrai pravers ateityje“.

Mykolas Šleževičius taip pat džiaugiasi galimyve dalyvauti tarptautiniame projekte ir dalinais savo įspūdžiais. „Man kelionė į Stanbulą itin patiko, nes galėjau pamatyti naują šalį, naują kultūrą, taip pat galėjau dirbti su nuostabiais žmonėmis prie vieno projekto, kurį visi bandėme įgyvendinti. Išmokau naujos programavimo kalbos – Kotlin – pradmenis, taip pat išmokau dirbti su Android Studio programa ir kurti Android programėles, kelionė išmokė, kaip praktiškiau dirbti su komanda“.

Atnaujinta: 2020-04-23
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.30 - 09.15
 • 2. 09.25 - 10.10
 • 3. 10.20 - 11.05
 • 4. 11.15 - 12.00
 • 5. 12.35 - 13.20
 • 6. 13.30 - 14.15
 • 7. 14.25 - 15.10
 • 8. 15.20 - 16.05